Wrześniowy problem rodziców – podręczniki

Daniel

Kupno podręczników do szkoły to jeden z problemów, z jakim borykają się rodzice. Specjalnie dla nich stworzyłam artykuł na temat wrześniowej bolączki książkowej. Oto kilka rad, jak się jej pozbyć.

1. Wybierz dogodne miejsce zakupu

Ten element sprawi, że gorączka oraz inne objawy spowodowane podręcznikami, ćwiczeniami oraz innymi pomocami dydaktycznymi ustąpi. Aby wybrać dogodne miejsce zakupu masz aż 3 warianty:

  • antykwariat
  • księgarnia internetowa
  • księgarnia stacjonarna

W pierwszym miejscu możesz zakupić tanie podręczniki. Jednak mogą mieć one wady. Do najczęstszych wad zakupów w antykwariacie zaliczamy: zniszczone okładki, porysowane strony, pozaginane rogi kartek, brak konkretnych stron w podręcznikach oraz inne wady. Dlatego jako rodzic jesteś książkoholikiem lub perfekcjonistą zrezygnuj z kupowania książek w antykwariatach, bo do zakupowej gorączki możesz nabawić się innych chorób tj. palpitacja serca.

Trzecim miejsce z kolej jest księgarnia internetowa podręczniki o dużym wyborze książek. Wybór podręczników w internecie jest dość prosty. Nie wymaga od nas żadnej aktywności fizycznej, którą nie każdy lubi. Tą formę kupna docenią zwłaszcza ojcowie, którzy nienawidzą chodzić po sklepach. Zakupy w księgarnia internetowa podręczniki to najlepsza forma kupna. Nie musisz nic robić (oprócz klikania palcem klawiaturą). Jedynie niezbędny jest dostęp do internetu. Kupno dowolnego podręczników lub podręcznika jest zdecydowanie łatwiejszy. Bo w księgarnia internetowa podręczniki nie musisz tracić czas. Masz stronkę i na tej stronce wybierasz. Dodajesz, płacisz i czekasz na przesyłkę. Jeśli dany egzemplarz został wyprzedany zawsze możesz poprosić o informacje, kiedy zostanie wprowadzony do sprzedaży lub po prostu zamówić go. A kiedy będzie dostępny kurier zapuka do drzwi i przekaże Tobie wyczekiwany podręcznik.

Drugim miejscem jest księgarnia stacjonarna. Kupisz tam podręczniki bez wad. Jednak nie wszystkie pozycje mogą być dostępne. Gdy trafisz na księgarnie stacjonarną może się okazać, że od sprzedawcy usłyszysz taką odpowiedz: Przepraszam Panią ale nie sprzedajemy takiego podręcznika lub obecnie podręcznik został wyprzedany. Związku, z czym dotyka cię książkowy zawód, a ty musisz szturmować następny punkt z książkami.

2. Wyprawa po promocje

Jeśli liczysz na tanie, nowe podręczniki zdecydowanie lepiej wybrać księgarnie internetowe podręczniki niż księgarnie stacjonarne. Ponieważ księgarnie w internecie mają zdecydowanie lepsze promocje, bo które łatwiej sięgnąć. Pierwsze rabaty możesz otrzymać już na starcie. Po zapisaniu się do tzw. newsletter możecie otrzymać min. 10% rabatu.